Aktivnosti Informativnog centra Fondacije Tempus u decembru 2024. godine

Informativni centar Fondacije Tempus (Beograd, Terazije 39, I sprat), u okviru svog mesečnog programa aktivnosti tokom decembra 2024. godine, organizuje događaje:

Sreda, 4. decembar

Vebinar: Izbor srednje škole

U okviru ove teme biće predstavljena česta pitanja i dileme sa kojima se mali maturanti susreću dok razmišljaju o izboru srednje škole i obrazovnog profila, kao i praktične smernice za lakše donošenje odluke o narednom nivou obrazovanja.

Vebinar se održava u sredu, 4. decembra, od 12.30 do 13.15 časova i namenjen je učenicima završnih razreda osnovnih škola. Prijava i učešće su besplatni, a svi zainteresovani mogu da se prijave popunjavanjem onlajn formulara najkasnije do 3. decembra 2024. godine do 15 časova.

Elektronski formular je dostupan na ovom linku.

Četvrtak, 5. decembar

Vebinar: Kako da pronađete partnere za Erazmus+ projekte?

Informativni centar Fondacije Tempus, u okviru Erazmus+ nedelje, organizuje vebinar namenjen predstavnicima organizacija i ustanova iz oblasti obrazovanja,    omladine i sporta. Vebinar je namenjen svima koji žele da se informišu o dostupnim resursima, koji mogu da im olakšaju povezivanje sa kolegama širom Evrope i pronalaženje partnera za učešće u Erazmus+ projektima.

Učesnici će moći da se upoznaju sa bazom svih do sada odobrenih Erazmus+ projekata, platformama i mrežama koje su deo Erazmus+ programa, kao i drugim alatima za pronalaženje partnerskih organizacija u inostranstvu. 

Vebinar se održava u četvrtak5. decembraod 16 do 17 časova. Prijava za učešće se vrši popunjavanjem kratkog prijavnog formulara najkasnije do 5. decembra u 12 časova.

Elektronski formular je dostupan na ovom linku.

Petak, 6. decembar

Vebinar: Kako da se prijaviš za zajednički master program kroz Erazmus Mundus?

Informativni centar Fondacije Tempus organizuje vebinar u petak, 6. decembra u okviru obeležavanja Erazmus+ nedelje. Tokom vebinara predstaviće se mogućnosti namenjene svim aktuelnim i svršenim studentima, koji su zainteresovani za konkurisanje za celokupne stipendirane master studije na nekom od Erazmus Mundus zajedničkih master programa.

Učesnicima će biti prikazano kako se pretražuje katalog Erazmus Mundus master programa, koja je neophodna dokumentacija i kako teče način prijave, kao i druge relevantne informacije.Vebinar se održava u petak, 6. decembra, od 17 do 18 časova. Prijava za učešće vrši se popunjavanjem kratkog prijavnog formulara najkasnije do 6. decembra u 12 časova.

Elektronski formular je dostupan na ovom linku.

Sreda, 11. decembar

Vebinar: Šta nakon srednje škole – koraci u donošenju odluke o izboru studijskog programa

Tokom vebinara biće predstavljena česta pitanja i problemi sa kojima se maturanti srednjih škola susreću kada razmišljaju o izboru budućih studija, kao i predložene praktične smernice u vidu koraka koji bi trebalo da se preduzmu prilikom donošenja odluke o narednom nivou obrazovanja.

Vebinar se održava u sredu, 11. decembra, od 12.30 do 13.15 časova  i namenjen je učenicima završnih razreda srednjih škola. Učešće je besplatno, a svi zainteresovani za učešće mogu da se prijave popunjavanjem formulara najkasnije do 10. decembra u 15 časova.

Elektronski formular je dostupan na ovom linku.

Petak, 20. decembar

Vebinar: Sa Eurodeskom o volontiranju u inostranstvu

Nacionalni Eurodesk centar, u svrhu obeležavanja Međunarodnog dana ljudske solidarnosti, organizuje vebinar namenjen svim mladim osobama, starosti od 18 do 30 godina, kao i osobama koje rade s mladima, a žele da se informišu o mogućnostima volontiranja u inostranstvu kroz program Evropska inicijativa za solidarnost.

Učesnici vebinara moći će i da se upoznaju sa Eurodesk mrežom i sajtom, bazom za pretraživanje mogućnosti, ali i postave konkretna pitanja na temu volontiranja.

Vebinar se održava u petak, 20. decembra, od 16 do 17 časova. Prijava za učešće vrši se popunjavanjem kratkog prijavnog formulara najkasnije do 20. decembra u 12 časova.

Elektronski formular je dostupan na ovom linku.

Stalne aktivnosti tokom decembra

Praktične individualne sesije uživo ili onlajn: Registracija OID i PIC broja


Sreda, 4
, 11, 18. i 25. decembar

Predstavnici svih organizacija i institucija (škola, predškolskih i visokoškolskih ustanova, nevladinih organizacija…) koje planiraju da učestvuju prvi put u Erazmus+ projektima, a potrebna im je podrška pri registraciji OID i/ili PIC broja (jedinstveni identifikatori koji se koriste u prijavama Erazmus+ projekata), mogu da se prijave za individualne sesije u Informativnom centru Fondacije Tempus u Beogradu.

Individualne sesije se obavezno unapred dogovaraju u jednom od raspoloživih termina, za šta je potrebno da zainteresovani minimum dva dana unapred iskažu interesovanje pozivom Info centru (011/3342−430, opcija 1, 9‒17 časova) ili slanjem poruke na imejl-adresu: info@tempus.ac.rs. Sesije mogu da se organizuju i onlajn. Raspoloživi termini su: 4, 11, 18. i 25. decembar od 12 do 13 časova.

Euroguidance individualne konsultacije

Individualne konsultacije ‒ razgovori sa psihologom/pedagogom za učenike koji imaju dileme u vezi sa izborom srednje škole/fakulteta održavaju se onlajn utorkom od 10 do 12 i četvrtkom od 14 do 16 časova, a obavezno je prethodno zakazivanje popunjavanjem registracionog formulara koji je dostupan na ovom linku.  

Sve aktivnosti podrške učenicima su besplatne, a više informacija dostupno je ovde.  

Facebook live chat  

Pored imejla i telefona, svi zainteresovani imaju i mogućnost direktnog informisanja putem društvene mreže Facebook, korišćenjem chat opcije.  

Svake srede, od 16 do 17 časova, i svakog petka,od 12 do 13 časova, predstavnici Fondacije Tempus su na raspolaganju za pitanja putem live chat komunikacije na društvenoj mreži Facebook.  

Za sve dodatne informacije možete da kontaktirate sa Fondacijom Tempus telefonom na broj 011 33 42 430 (opcija 1) ili slanjem imejla na adresu info@tempus.ac.rs.   

Skip to content