Нови подкаст о образовању Европске мреже школа

Европска мрежа школа (European Schoolnet) објавила је свој први подкаст намењен образовној заједници у целој Европи. Циљ сваке епизоде је да слушаоце едукује и инспирише, али и да започне дискусије о темама које су важне за доносиоце одлука, наставнике, ученике, родитеље и друштво у целини.

Више информација о подкасту је објављено на страници Европске мреже школа. Наредна епизода биће објављена 30. маја на истој страници.

Време проведено пред екраном и употреба мобилних телефона у школама из норвешке перспективе

У првој епизоди, Niamh Ni Bhroin и Anne Mangen, чланице Комитета за употребу екрана Норвешке, говориле су о примени дигиталних средстава у настави. Епизода пружа увид у појединости приступа у овој земљи − од ефеката који употреба дигиталних алата има на ученике до двоструке улоге технологије.

Прву епизоду можете да одслушате овде.

Подкаст је на енглеском језику, а доступан је и на следећим платформама:

Skip to content